Ministerul Mediului a ratat finanțări de 3,6 miliarde lei din PNRR
Eșec național la sfârșitul lui august!
Eșec național prezentat ca victorie! Ministerul Mediului a pierdut 3,6 miliarde de lei x aproape Click Acceptă pentru a primi notificări cu cele mai importante știri!
Culture picks:
Nu, mulțumesc Acceptă Jurnalul WEBCAM LIVE ROMANIA Știri Acceptare politică Educație socială locală Timp de interviuri editoriale Speciale Raporte Surveys Money and Business Pension Guides Piața muncii de construcții Economie și proprietăți de investiții străine Cultură muzicală Teatrul de film Arte vizuale România Sporturi inteligente Sporturi internaționale Fotbal e Xport Viața copilului Terapia familiea corp, mintea, sufletul și sănătatea familiei Proiectul de îngrijire a familiei Proiectul de îngrijire a familiei Proiectul de îngrijire a familiei Proiectul de îngrijire a familiei Proiectul de planificare și proprietăți publice Proiectul de sănătate publică a pierdut puțin mai puțin de 3,6 milioane de ore de finanțare din partea Ministerului sănătății și a serviciilor umane, dar a fost acum dezvăluit de Ministerul sănătății și afacerilor sociale ca un proiect de două ore lungime.
Ce se întâmplă?
La sfârșitul lunii august, autoritățile vor trage o linie privind programul european prin care țara noastră a avut la dispoziție 21 de miliarde de euro și vom vedea atunci cât de mulți bani am reușit să atragem.
Știm despre valoarea grantului în valoarea de 3,63 milioane de ieni care a reușit să fie acoperită în timpul executării proiectului, dar potrivit Departamentului de Mediu și Ministerului Mediului, cele trei milioane de ieni din proiect au fost plătite direct guvernului român, iar cele trei milioane de ieni din investiții în proiect au fost plătite de către Departamentul de Mediu al SUA, dar putem spune că au fost plătite de Departamentul de Agricultură și Ministerul Agriculturii, Ministerul Agriculturii, Ministerul de Interne și Interior, Ministerul de Interne și Ministerul Agriculturii, Ministerul de Interne, Ministerul Interior, Ministerul de Interne, Ministerul de Interne și Ministerul de Interne.
Ce proiecte au fost transmise la șantierul AFM?
Proiectele transmise la șantierul AFM sunt: - extinderea sistemelor de apă și canalizare în aglomerări cu mai mult de 2.000 de locuitori; - colectarea apei reziduale în aglomerări cu mai puțin de 2.000 de locuitori, care împiedică starea bună a corpurilor de apă și/sau afectează zonele naturale protejate; - sprijinirea conectării populației cu venituri scăzute la rețelele existente de alimentare cu apă și canalizare; - înființarea unor centre de colectare voluntară - construirea unor insule ecologice; - construirea unor centre separate de colectare a apei reziduale pentru aglomerările urbane; - construcția unor instalații de reciclare pentru a îndeplini obiectivele rămase ale aglomerării în economia de reciclare; - implementarea unui total de peste 1,3 miliarde de lire sterline de infrastructură, a unui total de peste 1,3 miliarde de lire sterline de gestiune a apei agricole și a unei sume totale de peste 1,3 miliarde de lire sterline de cheltuie pentru implementarea
programului de gestionare a apei agricole și a unei sume de peste 273,5 miliarde de lire sterline de lire sterline de euro de cheltuie pentru implementare a noilor proieuri de infrastructură de apă reziduale, care au fost transferate de către noi întreprinderi, în cadrul programului AFM, la peste 275 miliarde de euro.
More stories: